TIPY NA VÝLETY


Janův hrad Vizovice

Nad Vizovicemi stojí v kopcích a lesích ukrytý tajemný "hrad". Ačkoli se jedná o bývalé hospodářské stavení či lépe řečeno hospodářský dvůr z počátku 18. století, místní mu neřeknou jinak než Janův hrad.

 Nyní se stará o záchranu objektu Občanské sdružení Janův hrad Vizovice.

Rozhledna Doubrava u Vizovic

Rozhledna je přístupná pěšky po naučné stezce Vizovické prameny (modrá TZ po hřebeni vrchol Klášťov, zelená TZ z Vizovic) nebo autem silnice 488. Celková výška 55 m, počet schodů 174, n.m.v. 672 m. 

Kaple u Chladné studny

Na severní straně Doubravy (676 m) v Komonecké hornatině vyvěrá ze skály pramen vody, který má dle legendy uzdravující účinky. Nad pramenem stojí kaplička se sochou Panny Marie. Tomuto místu se odedávna říká Chladná studna.

Rozhledna Vartovna

V okolí Vartovny je vybudována síť šesti naučných stezek. Stezky vedou do okolních obcí Seninka, Liptál, Jasenná, Leskovec, Prlov, Pozděchov, Lidečko a Francova Lhota. Celková výška 37 m, počet schodů 213, n.m.v. 651 m. 

NS Vizovické prameny

Naučná stezka představuje 7 zastaveních historické a přírodovědné zajímavosti Valašska ve Vizovicích a okolí. Stezka je dlouhá 14 km. 

Distillery Land Rudolf Jelínek

Součástí Návštěvnického centra je exkurzní trasa, v jejímž rámci máte na výběr z více variant exkurzí, specializovaná prodejna, která nabízí nejširší výběr tradičních i méně tradičních destilátů.

Státní zámek Vizovice

Zámek se nachází uprostřed města Vizovice, ke  kterému je přilehlá celoročně přístupná zámecká zahrada.  V roce 2001 byl zámek zařazen mezi národní kulturní památky. 

ZOO a zámek Zlín-Lešná

Zoologická zahrada Zlín, zvaná také Zoo Lešná, je zoologická zahrada vzdálená asi 10 km od centra Zlína. Možné je využít i exkurzi Zámku Lešná.