TIPY NA VÝLETY


Janův hrad Vizovice

Nad Vizovicemi stojí v kopcích a lesích ukrytý tajemný "hrad". Ačkoli se jedná o bývalé hospodářské stavení či lépe řečeno hospodářský dvůr z počátku 18. století, místní mu neřeknou jinak než Janův hrad.

 Nyní se stará o záchranu objektu Občanské sdružení Janův hrad Vizovice.

Kaple u Chladné studny

Na severní straně Doubravy (676 m) v Komonecké hornatině vyvěrá ze skály pramen vody, který má dle legendy uzdravující účinky. Nad pramenem stojí kaplička se sochou Panny Marie. Tomuto místu se odedávna říká Chladná studna.

NS Vizovické prameny

Naučná stezka představuje 7 zastaveních historické a přírodovědné zajímavosti Valašska ve Vizovicích a okolí. Stezka je dlouhá 14 km. 

Distillery Land Rudolf Jelínek

Součástí Návštěvnického centra je exkurzní trasa, v jejímž rámci máte na výběr z více variant exkurzí, specializovaná prodejna, která nabízí nejširší výběr tradičních i méně tradičních destilátů.

Státní zámek Vizovice

Zámek se nachází uprostřed města Vizovice, ke  kterému je přilehlá celoročně přístupná zámecká zahrada.  V roce 2001 byl zámek zařazen mezi národní kulturní památky. 

ZOO a zámek Zlín-Lešná

Zoologická zahrada Zlín, zvaná také Zoo Lešná, je zoologická zahrada vzdálená asi 10 km od centra Zlína. Možné je využít i exkurzi Zámku Lešná.